מראה, מראה

בארצנו היפה, בכל יום שעובר יש פחות מקום… הבנייה מטורפת לצד כמות אוכלוסייה גבוהה. ומהי תוצאת הטירוף הזה? בתים קטנים יותר, שיפוץ דירות ישנות וגדולות, חלוקה חדשה וחללים קטנים, קטנים מאד. לפעמים לא פשוט לחיות ככה: הידרדרות איכות החיים זו עובדה לצערנו הרב. אבל תמיד יש מה לעשות, תמיד יש תקווה, אפילו במקומות האלו שאנחנו חושבים שהכל אבוד. אז איך נחזיר את איכות החיים לביתנו הקטנה? היום אני משתפת אתכם בטריק שיעזור לכם ליצור תחושה של מרחב בתוך הבתים שלכם.

אנחנו חיים רק פעם אחת, ומגיע לנו לחיות בכיף ובכבוד!

“מראה, מראה”

מראות עוזרות לנו לתת תחושה של מרחב גדול יותר בזכות השתקפות האור: צריך לדעת בדיוק איפה למקם אותן כדי לקבל תוצאה מושלמת.

1- השתמשו במראה כדי לשקף את האור, במיוחד בחדרים קטנים וחשוכים. מה המיקום המומלץ למראה או סדרת מראות כדי “להגדיל” את החלל? יש כמה דרכים להגיע לתוצאה נכונה:

א) תשימו מראה בקיר מול חלון מסוים: המראה תשקף את האור הנכנס ותעזור לנו להאיר את החדר.

ב) תמקמו מראה באורך מלא בכניסה לבתיכם: זה ייתן תחושה של שטח גדול יותר למי שמגיע אלינו הביתה.

2- מכסים קיר של מראות. אם יש לך שטח קטן כגון חדר שינה או אוכל, קיר מראות יכול “לפתוח” וליצור תחושה של זרימה וגידול בחלל התחום. מיטה, כיסא או שולחן הממוקמים ממש ליד קיר מראות, נותן תחושה של מקום הרבה יותר גדול. באופן אישי, אני חסידה גדולה של מראות גם בחדר השינה, לא רק משום שהן “מגדילות” את הסביבה עצמה, אלא גם כי הן גם משפרות את חיי המין ואת מערכת היחסים שלנו. אמרתי את זה קודם ואני תמיד אומר לכם: חיים פעם אחת ולכן לא רק צריכים לחיות, אלא גם ליהנות מהחיים כמה שרק אפשר!

3- שיקוף תקרות. כניסות כהות, מרפסת וחדרי אמבטיה אחורית ניתן להחיות באופן מיידי על ידי הצבת מראות מסביב התקרה. כשהאור מקרין על המראה זה מאיר את החדר.

4- נורה במראה להתפשטות האור. בחדר ללא חלונות, זה יעזור לכם ליצור אשליה של אור. הוספת מדף תלוי בגובה העיניים תחת המראה הקבועה בקיר. ניתן להניח מנורה בחזית המראה כך שהדלקת המנורה תאיר את החדר כמו שמש.

5- להשתמש בשטח דמוי מראה של שולחן קפה. זה ישקף את האור ואת האלמנטים של החדר שישתקפו לתוך העין כאשר תסתכלו למטה.

לבסוף זכרו: כגודל המראה כך גודל האור המוחזר. תמיד אפשר למצוא רעיונות יצירתיים ולתת לדמיון שלכם להשתולל קצת. תמיד תנסו גם במקומות חדשים שעוד לא ניסיתם.

עיצוב מראות בבית הוא לא רק דרך להוסיף יופי ואור לחלל, אלא גם דרך ליצור אפקטים מדהימים ומיוחדים. עיצוב מראות בבית יכול להגדיל את התחושה של מרחב, לשקף את הצבעים והתאורה של החדר, להציג את הריהוט והאביזרים בצורה משופרת, ולהעניק לבית שלך אופי וסגנון. אבל כדי להשיג את התוצאות המבוקשות, אתה צריך לתכנן את עיצוב המראות בבית בצורה חכמה ומקצועית. רוצים לשמוע עוד על עיצוב ותכנון פנים לבית? צרו איתי קשר 🙂

קלרה

Skip to content